دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

رژیم صهیونیستی به مرز فروپاشی نزدیک شده است

آستارا – ایرنا – امام جمعه شهرستان مرزی آستارا گفت: مردم آزاده و بیدار ایران و دیگر کشورهای اسلامی با حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس، رژیم صهیونیستی را به مرز فروپاشی بیش از پیش نزدیک کردند.


به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام محمدجواد باقری ارومی در خطبه های نمازجمعه آستارا در مصلی افزود: روزجهانی قدس، یک تاکتیک موثر فرهنگی جهت حمایت از قدس شریف و آرمانهای فلسطین است و حضرت امام خمینی(ره) به جهان ثابت کرد؛ کار فرهنگی عمیق و ریشه ای نیازی به امکانات ظاهری مادی و سخت افزاری ندارد و تنها با ایجاد یک جرقه فکری می توان یک دنیا را برای تحقق اندیشه ای پاک آماده و بسیج کرد.


وی اضافه کرد: شکل گیری اندیشه روزجهانی قدس بر اساس اندیشه و تفکر اسلامی در مقابله و مبارزه با ظالمان و ستمگران بوده است و اسلام یک دین جهانی و رسالت حضرت پیامبر(ص) هم رسالت جهانی بوده است و بر اساس همین رسالت، کسی که نسبت به هم کیشان مسلمان خود بی تفاوت باشد مسلمان واقعی نیست.


امام جمعه شهرستان مرزی آستارا بیان کرد: رسالت جهانی حضرت مهدی(عج) برقراری عدل و مقابله با ظلم است و باید تا قبل از ظهور آن حضرت این مبارزه به عنوان تمرینی برای استفاده از الگوی ظلم ستیزی جهانی حضرت ادامه پیدا کند زیرا رژیم غاصب صهیونیستی به هیچ وجه در جغرافیای سیاسی حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) جایی نخواهد داشت.


باقری ضمن گرامی داشت نهم اردیبهشت روز شوراها به جنبه های مثبت و منفی شوراها در کشور اشاره کرد و گفت: شورای خوب می تواند با همدلی و همفکری و استفاده از ظرفیت های موجود یک شهر را آباد و آن را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد اما شورای غیرمتحد می تواند تمام ظرفیتها و فرصتهای یک شهر را قربانی مطامع و مصالح شخصی خود کند و شهر را در مسیر ویرانی قرار دهد.


وی با گرامیداشت دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، افزود: آموزش و تربیت انسانهای پاک رسالت پیامبران و بندگان شایسته خداوند است و تلاش های معلمان و استادان در راستای ارتقای سطح علمی جامعه قابل قدردانی است.


شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *