دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

قیام خونین مردم در ۱۵ خرداد منتج به فرو ریختن بنیان کاخ کفر و

ایسنا/گیلان در پیام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان آمده است: یوم‌الله پانزدهم خرداد یادآور قیام خونین مردم مظلوم و خسته از جور و بیداد ایران علیه شاه ملعون سلطنت فاسد پهلوی و اربابان آمریکایی و اسرائیلی او است که منتج به فروریختن بنیان کاخ کفر و ظلم شد.


به گزارش ایسنا، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان به مناسبت فرارسیدن شصتمین سالگرد قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد بیانیه صادر کرد.


در این بیانیه آمده است:


پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ مبدا نهضت اسلامی ملت انقلابی و مبارز ایران علیه ظلم و ستم رژیم طاغوتی و سرسپرده پهلوی است که با رهبری پیامبرگونه پیشوا و مرجع عالی‌قدر جهان تشیع امام خمینی(رحمت الله علیه) آغاز و در بهمن ۱۳۵۷ به ثمر نشست و با هدایت مدبرانه و هوشمندانه معمار کبیر انقلاب اسلامی و جانشین شایسته ایشان امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) تداوم یافت و به تعالی رسیده است. یوم‌الله پانزدهم خرداد سرآغاز انقلابی عظیم است که با اراده و حضور بی‌نظیر مردم مسلمان ایران در صحنه مبارزه با استبداد رژیم خودکامه و دست‌نشانده پهلوی شکل گرفت و سرنگونی حکومت ۲۵۰۰ ساله ستم‌شاهی ایران را رقم زد و دستان ناپاک استعمارگران و استکبار جهانی را برای همیشه از میهن اسلامی قطع کرد. یوم‌الله پانزدهم خرداد یادآور قیام خونین مردم مظلوم و خسته از جور و بیداد ایران علیه شاه ملعون سلطنت فاسد پهلوی و اربابان آمریکایی و اسرائیلی او است که منتج به فروریختن بنیان کاخ کفر و ظلم شد و یک بار دیگر وعده الهی پیروزی خون مستضعفان بر شمشیر مستکبران را محقق ساخت.


مردم مسلمان و انقلابی گیلان که به گواه تاریخ پرافتخار خود همواره مامن و پشتیبان علویان و میزبان فرزندان اهل بیت(ع) بودند و در انقلاب مشروطه و تاسیس نظام اسلامی به همت سردار جنگل میرزا کوچک خان جنگلی پیشتاز بودند در شکل‌گیری نهضت اسلامی امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) نیز با ابراز عشق و ارادت به پیشگاه مرجعیت شیعه و تقدیم شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدیونس حسینی رودباری(اولین شهید انقلاب اسلامی) همچون همیشه نقش خود را به بهترین شکل ایفا کردند چنان که از هر قطره خون پاک شهید سیدیونس رودباری، هزاران مبارز جان بر کف رویید و انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند. اکنون پس از گذشت بیش از چهل و چهار سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی، بصیرت و ولایت‌مداری گیلانیان غیور در ایران اسلامی مشهور و معروف بوده و ثابت کرده‌اند که به آرمان والای معمار کبیر انقلاب اسلامی و خون پاک شهدای عظیم الشان وفادار بوده و تا پای جان پاسدار نظام مقدس جمهوری اسلامی به زعامت حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) خواهند ماند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *